Nejkrásnější přírodní jezera a vodní plochy vhodné ke koupání

Největší lákadla Smrčin a Fojtska:

Weißenstädter See: louky k opalování, plážový volejbal, basketbal, písčitá pláž s vodním hřištěm, asfaltová cesta kolem jezera. Ráj plachetnic, surfařů a milovníků slunce.

Fichtelsee: možnost slunění na přírodním břehu, lesní hřiště, restaurace s terasou, půjčovna lodí.

Nagler See: louky k opalování, kiosek, vodní hřiště, půjčovna lodí.

Lesní koupaliště Bad Alexandersbad: louky k opalování, plážový volejbal, hřiště pro nejmenší, kiosek, sprchy a převlékací kabinky.

Kösseinebad Waldershof: louky k opalování, kiosek, sprchy a převlékací kabinky, hřiště, skokanské věže, skluzavka, boccia, plážový volejbal, půjčovna šlapadel a veslic.

Langer Teich v Selbu: louky k opalování, sportoviště, hřiště, kiosek s pohostinstvím, sprchy a převlékací kabinky 

Lesní koupaliště Tröstau (Petzelweiher): louky k opalování, šatna, kiosek – dodnes tajný tip.

Feisnitz Stausse u Arzbergu: louky k opalování, písčitá pláž, dětské hřiště, šatna, restaurace s prosluněnou terasou.

Lesní koupaliště Schiedateich, Schwarzenbach/Saale: vodní skluzavky, skokanské zařízení (1 m a 3 m), integrovaná 50metrová dráha, ohrazená oblast pro děti, velká louka na hry a opalování, sprchy a šatna, dobrodružné hřiště s lanovkou, hrací oblast pro nejmenší, kiosek.

Förmitzspeicher u Schwarzenbachu/Saale: louka k opalování, molo, možnosti koupání, surfování a jízdy plachetnicí po celém jezeře, vyhrazená místa pro táboráky, gastronomie.

Untreusee Hof: louky k opalování, surfařská pláž, přírodní prosluněná terasa ve svahu (restaurace a minigolf výše), vlastní místa ke grilování, plážový volejbal, půjčovna šlapadel, lezecký park, dobrodružné hřiště, 2,6 km dlouhý labyrint, letní restaurace s velkou terasou u jezera, veřejná šatna, psí pláž, okružní turistické trasy (4,4 km a 6 km) – top výletní cíl mezi přírodními jezery.

Lákadla Karlovarského kraje

Jezero Amerika u Františkových Lázní: louka k opalování, molo, půjčovna lodí, hřiště, minizoo, restaurace, kemp, pronájem dřevěných chatek. Mezi jezerem a Františkovými Lázněmi jezdí mikrovláček.

Přírodní koupaliště Michal u Sokolova: umělé jezero v rekultivovaném hnědouhelném dole, písčitý břeh s pozvolným vstupem (ideální pro děti), extradlouhý tobogán (190 m), trojskluzavka, vodní trampolína, plážový volejbal, tenisový kurt, minigolf, kuželky, pingpong, kiosek, šatna. V areálu se také konají koncerty nejrůznějších žánrů.

Jesenice u Chebu: velká a oblíbená přehrada s několika koupacími plážemi, půjčovna lodí, tenisové kurty, dětská hřiště, různé restaurace, kempy, pronájem dřevěných chatek. 

Koupaliště Rolava u Karlových Varů: udržované travnaté a písčité pláže, dva přírodní bazény (brouzdaliště pro děti a plavecký bazén), vodní skluzavky, dráha na kolečkové brusle, lezecká stěna, tenisové kurty, plážový volejbal, hřiště na pétanque, dětské hřiště, letní kino, kiosek, šatny.

Tatrovice u Karlových Varů: vodní nádrž, několik písčitých a travnatých pláží, nudistická část.